Nasi specjaliści

Zapraszamy do kolejnej edycji

Katarzyna Haraburda - Położna Środowiskowa Rodzinna

Jestem położną od 2012 roku, studia ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku . Jestem również technikiem masażu leczniczego. Pracuje  jako położna środowiskowo rodzinna.

Otaczam opieką kobiety w okresie ciąży, po porodzie, oraz na początku laktacyjnej drogi. W swojej pracy staram się wzmacniać zaufanie rodziców w ich intuicyjną mądrość, budowanie wiary w to, co naturalne. POMAGAM OSWOIĆ  emocje związane z ciążą, porodem i rodzicielstwem. Upowszechniam wiedzę i umiejętności w zakresie aktywnego porodu, naturalnej pielęgnacji noworodka oraz opieki nad nim w duchu przywiązania zachęcając do nawiązania jak najpełniejszej więzi z dzieckiem. Interesuje się medycyną naturalna i alternatywnymi metodami łagodzącymi ból porodowy.

Katarzyna Kitlasz-Baczyńska „Położna roku” - Położna środowiskowo-rodzinna

Jako położna pracuję od 2006 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałam na oddziale noworodkowym i ginekologicznym, a w chwili obecnej pracuję w poradni lekarza rodzinnego i w poradni ginekologiczno położniczej. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, a za niedługo czwórki.

Ukończyłam kurs- „Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji” jak również specjalizację ginekologiczno –położniczą i kurs na temat wędzidełek.
Wygrałam ogólnopolski konkurs „Położna na Medal” w województwie Podlaskim.

Będąc mamą trójki dzieci wiem jak trudny a zarazem piękny jest to czas. W swojej pracy uczę i przygotowuję przyszłych rodziców do opieki nad swoim maleństwem. Praca i bycie położną jest dla mnie życiową pasją, która wypełnia mi większość czasu.

Beata Gładyszewska - Fizjoterapeuta, Terapeuta NDT - Bobath

Od 30 lat zajmuje się fizjoterapią dzieci i niemowląt. Jestem  certyfikowaną terapeutką NDT – Bobath ( neurorozwojowej metody usprawniania dzieci ) z rozszerzeniem o NDT –  Bobath BABY.

Prowadzę zajęcia fizjoterapeutyczne z zakresu stymulacji psychoruchowej dzieci, niemowląt, noworodków z zaburzeniami OUN, wcześniactwa, MPDZ, symetrii, kręczu szyi, uszkodzeń splotu barkowego, zespołów genetycznych, opóźnienia psychoruchowego, wad wrodzonych stóp. Mój staż pracy to 12 lat jako fizjoterapeutka  w Zakładzie Rehabilitacji i Fizykoterapii DSK w Białymstoku, następnie 7 lat w Podlaskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym ,,Jasny Cel” jako specjalista – terapeuta NDT – Bobath.

Jednocześnie od roku 2002  prowadzę Prywatny Gabinet Terapii NDT – Bobath  do chwili obecnej, gdzie niosę pomoc i poradę fizjoterapeutyczną małym pacjentom i ich rodzinom.

Prywatny Gabinet Terapii NDT – Bobath
Beata Gładyszewska
Ul. Wesoła 36/4 lok.9, Białystok

Katarzyna Karecka - Magister Pedagogiki oraz Studium Komunikacji Empatycznej.

Nazywam się Kasia Karecka, jestem szczęśliwą żoną i mamą trzy letniej Patrycji.

Z chwilą narodzin mojej córki mój świat odwrócił się do góry nogami i moja droga rozwoju zmieniła swój kierunek. Ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki. Wciąż się szkolę, w ostatnim czasie przeszłam kurs komunikacji empatycznej NVC. Obecnie pracuję w przedszkolu, prowadzę zajęcia muzyczne dla dzieci oraz warsztaty dla rodziców w nurcie Rodzicielstwa Bliskości. Organizuję kręgi kobiet w temacie depresji poporodowej oraz wsparcia w początkach macierzyństwa. Praca z ludźmi to nie tylko mój zawód, to moja największa pasja!

5M – Małżeństwo Macierzyństwo Melancholia Motywacja Miłość

Urszula Wasiluk - Ratownik Medyczny

Nazywam się Urszula Wasiluk. Z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym, ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Wiem, jak ważna jest znajomość zasad pierwszej pomocy i wielokrotne, regularne ich powtarzanie tak, by w sytuacji zagrożenia życia zareagować automatycznie. Obecnie studiuję Pielęgniarstwo. Współzarządzam stowarzyszeniem, którego celem jest przeciwdziałanie wykluczeniom społecznym oraz pomoc dzieciom z rodzin ubogich i patologicznych. W wolnym czasie piszę felietony, które publikuję na swoim blogu.

Ewa Jarymowicz - Specjalista Zdrowia Publicznego i Dietetyk.

Od 2009 r propaguje chustowanie na Podlasiu. Aktywnie kształcę się w Akademii Noszenia Dzieci – pierwszej polskiej szkoły noszenia opartej na zasadach Porozumienia Bez Przemocy i rodzicielstwa bliskości. Jestem członkinią w Stowarzyszeniu Edukatorów i Doradców Noszenia Dzieci SEDNO. Naukę chustowania zawsze zaczynam od przyjaznej pielęgnacji, która przygotowuje dziecko do chusty. Uczę rodziców co dzieje się z ciałem maluszka i ich własnym nie tylko podczas noszenia w chuście ale podczas podnoszenia, trzymania na rękach, karmienia, itd. Promuje Dobry Start Dziecka Agnieszki Słoniowskiej. Teorie sprawdzam od razu w praktyce, najczęściej najpierw na swoim ciele. Jestem zachwycona regulacją maluszków poprzez zadbanie o ich ciało i emocje rodzica.”Zaklinaczka niemowląt” – łagodna i cierpliwa a jednocześnie silna i drapieżna.

JEWA – Wsparcie NA Starcie Ewa Zofia Jarymowicz

Katharina Kochanowska - Trener personalny, terapeuta, masażystka.

Moją ogromną pasją od dziecka jest taniec i różne dyscypliny sportowe, nie było więc możliwości  by pójść w życiu inną drogą niż drogą sportową.  Od jedenastu lat pracuję jako instruktorka wielu dziedzin fitnessu , trenerka personalna oraz nauczyciel tańca.

Pomagam kobietom powrócić  do zdrowia i sprawności , podpowiadam co zrobić by osiągnąć swój cel i wymarzoną sylwetkę , jestem przy nich gdy zaczyna brakować im motywacji.

Po latach różnych doświadczeń stwierdziłam ,że warto jest pracować nie tylko nad zmianą która zaszła w ciele lecz nad jej powodem. Dlatego też zostałam Terapeutką , od zawsze fascynował i interesował mnie człowiek nie tylko od strony fizycznej ale umysłowej i duchowej, oprócz tego zdejmuję napięcia mięśniowe poprzez masaż i to wszystko pięknie się dopełnia.

To połączenie sprawia ,że jestem skuteczna i realnie pomagam moim Paniom a dzięki temu
ja czuję się spełniona

Akademia Fit kobiety

Zapraszamy do kolejnej edycji

PODAJ DALEJ

Jeśli znasz kogoś, kto może być zainteresowany powyższym programem i możemy mu razem pomóc,
to kliknij w przycisk poniżej i pomóż nam w dotarciu do większego audytorium.
Dziękuję !

Udostepnij